2023 m. birželio 21 d., trečiadienis

Tvarkingi 10 metų! O 2023 - su mp.

 Įrašas apie asmeninius pasiekimus.

mp - mispunch - kontrolinio punkto nepasižymėjimas (dalyvio rezultatas neįskaitomas, jis diskvalifikuojamas, dar kitaip žymima - dsq). Dažniausios dalyvių klaidos iš žemėlapio skaitymo ir orientavimosi pusės - a) punkto praleidimas, t.y. pradedama orientuotis į sekantį negu reikia punktą (dažnai įvyksta, kai du KP vienoje linijoje: akis būna nepamato viduryje punkto apskritimo), b) punktų surinkimas ne ta tvarka skaidyme (žvaigždutėje, aitvare), c) kito punkto paėmimas vietoje savo (jei KP arti ir panašioje situacijoje, liaudiškai vadinamas "dubliu"). Su orientavimusi nesusiję - kortelės neišsivalymas prieš startą, pasižymėjimas prabraukiant per toli nuo KP ir nepatikrinant ar suveikė pasižymėjimas.

2013-2022, t.y. 10 metų pavyko Lietuvos OS varžybose (standartinėse) viską įveikti tvarkingai! Ilga ir džiugi serija! Pasak duomenų bazės tai apie 4000 teisingai pasižymėtų KP.

(Neskaitant nusiėmimų nuo per ilgų trasų dėl nuovargio ar kt.)

Kai pradėjau lankyti orientavimąsi, gan ilgą laiką, net kelerius metus trasas įveikdavau tvarkingai. Vėliau pasikeičiau, ir MP būdavo dažnesni, daugiau rizikuodavau: orientavimasis ir buvimo vietos žinojimas - apytiksliniai, neužtikrinti, o KP numerius tikrindavau rečiau. Kiekvienas MP labai nuliūdindavo. Kasmet vidutiniškai po 2 MP. Taip sekė apie 10 metų.

Vėliau pradėjau mažiau rizikuot ir dažniau tikslintis, bet KP numerius tikrinausi/uosi ne visada. Priklausomai nuo situacijos, bet vidutiniškai turbūt pusę pasitikrinu. Sprinte - mažiau, miške - daugiau.

Šiemet gavau jau net 2 MP. Pirmasis - OS kalnų dviračiais varžybose - praleidau trasos punktą (pradėjau orientuotis į sekantį). Antrasis - OS bėgte - paėmiau dublį kiek paralelinėje situacijoje.

OSKD varžybose (Šeškinės ozas, Vilnius-2023) važiuodamas iš 8 į 9 pro dešinę, nusukau į 10-ą:

OS bėgte varžybose (Juodkrantė, Nida-3-dienos), bėgdamas iš 16 į 17 per pusiau-atviro kampą, peršokęs nosį, tikėjausi nubėgti palei kalną ar jo viršų:

Gavosi, kad nubėgau žemiau, tada stabtelėjau prie "mistinės" lomos, o kiek toliau radęs KP, nepasitikrinau numerio, nes skubėjau.

Neatitikimų buvo bent keli, kurie kėlė įtarimų, bet dėl kelių atitikimų, paskubėjau. Atitiko kryptis, KP buvimas globaliai ant nosies, lokaliai lomelėje, status šlaitas po kaire, ir nuožulnesnis šlaitas po dešine.

Neatitikimai: prieš KP pailgas kalnas buvo žemas, be mikrokalniukų, o kairiam šone - smėlėtas, atsirado mistinė loma prie kurios stabtelėjau nesuprasdamas kur esu, išbėgus iš KP nemačiau bumerango formos kalvos po kaire, tačiau buvo nedidelis nosių išsišakojimas, sekantis KP pasirodė per arti (tikėjausi dar bėgt, žiūrėjau į tolį, o pamačiau pašonėje). 

Prie klaidos prisidėjo tai, kad šalia bėgo dar vienas dalyvis (galimai kitos trasos), į kurį kreipiau dėmesį, t.y. blaškiausi nereikalingom veiklom. 

Pamoką tikiuosi išmokt.

Tiek visa trasa patiko, tiek ypač šis prabėgimas ir "dublis" ant kiek paralelinės situacijos patiko.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą